• Depo Dans Cafe Facebook
  • Depo Dans Cafe Twitter
Depodans Cafe İletişim

Tango

ADIMLARLA HAYATI HİSSET!

AŞKI, TUTKUYU, NEŞEYİ, HÜZNÜ İFADE ET! 


Orijinal tango, doğduğu toprakların adıyla, "Arjantin tangosu" olarak anılmaktadır. Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında cok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusunun yatmasından ileri gelmektedir. Depo Dans Cafe'de alacağınız dersler ile Arjantin Tango ile tanışma fırsatı bulacaksınız.

 

Arjantin tango derslerimiz için gün, saat ve seviyeler Program 'da...  

                               

Haftada 1 gün 1,5 saatlik ders ve Pazar günleri 13:30-15:30 arası 2 saat pratik çalışması yapılmaktadır. Pratik çalışmaları eğitmenlerimiz ve asistanlarımız gözetiminde olup tüm sınıflarımıza açıktır.

 

Arjantin Tango Nedir?

Arjantin Tangonun tarihi; efsanelerle, romantizmle ve nostaljik göndermelerle doludur ve adından da anlaşılabileceği gibi Arjantin Buenos Aires’te öncelikle Avrupa olmak üzere dünyanın her bölgesinden göç yolcularının hikayesini anlatır. 1930’larda Buenos Aires’te altın çağına ulaşan Tango aşkı günümüzde dünya çapında her bölgede paylaşılmaktadır.          

İnsanın duygularını, ümitlerini, hayal kırıklıklarını ve yaşamın kendisini yakalayan, aşırı dokunaklı bir dans olan Arjantin Tango keskin ayak ve bacak oyunlarına sahiptir. Erkek ve kadının müzik birlikteliğinde birbirlerini anlamaya ve birlikte anlaşmaya dayalı bir dans türü olarak da ifade edilebilen Arjantin Tango ile insanın keşfine çıkıp kendinizi ve dans ettiğiniz insanı daha yakından tanıma fırsatına erişebilirsiniz.