• Depo Dans Cafe Facebook
  • Depo Dans Cafe Twitter
Depodans Cafe İletişim

Bachata

BACHATA İLE DANSINIZIN UYUMU MÜZİĞİN İÇİNDEKİ TUTKUYU YAKALIYOR!

 

Bachata’ya özel eğitim almak isteyen ve başlangıç seviyesini tamamlamış tüm öğrencilerimizi tekniğinizi geliştirmek, daha farklı figürler öğrenmek, daha ileri seviye dans etmek için bachata kamplarımıza davet ediyoruz.

Bachata kamplarımız haftada 1 gün 1 saat ders ile 4 hafta sürmektedir. Derslere katılım için başlangıç seviyesinde (en az 2 kur – 5 ay) Sosyal Latin dansları eğitimi almış olmak zorunludur.

Özel bachata sınıflarımız için gün, saat bilgileri Program 'da...  

 

Bachata nedir?

ABD’deki Rap gibi Bachata da fakir ve dışlanmışların müziği olarak ortaya çıkmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nin varoşlarında ortaya çıkan Bachata, fakir Dominiklilerin, sosyal ve ekonomik dışlanmışlığını ve terk edilmişliğini yansıtır. 

1960’ların başında Bachata romantik, gitara dayalı müziğin önemli bir alt kategorisi olarak ilk ortaya çıktığında dansa yönelik Küba Son’undan ve Guaracha’dan ayrılmaktaydı. İleriki yıllarda, müzisyenlerin Bachata ritimlerini hızlandırması ve dansçıların yeni bir dans adımı geliştirmesiyle, Bachata, aynı zamanda bir dans müziği olarak da kabul edilir oldu. 

Aşıkların dansı Bachata, Salsa’ya göre çok daha basit adımları ve dönüşleri olan bir danstır. Bachata’da önemli olan partnerinizle uyumlu bir şekilde dans etmektir.